מהי  פרצלציה? 

פרצלציה היא איחוד קרקע וחלוקתה מחדש למספר חלקות. באמצעותה מחלקים את האזור לקרקעות קטנות יותר על ידי איחוד הקרקע והרכבה מחדש לפי הצורך. חלוקה זו מאפשרת לכם להגדיר חלוקה מחדש על הקרקע. לאחר תהליך זה תחולק הקרקע שלכם למספר קרקעות שאת כל אחת מהן תוכלו להקצות למטרה ספציפית. כך תחלקו את הקרקע באופן שלכל חלקה יש ייעוד ובעלות משלה. כעת ניתן לרשום כל אחת מהן על בעלים שונים, למכור אותן לעשות בהן כל שימוש שתבחרו. חלוקת הקרקע יכולה להיעשות לכל מטרה כמו מגורים, מסחר או מטרות תעשייתיות.

כך למשל, אם אתם רוצים לתת לכל ילד חלקה משלו, הבת התחתנה ואתם רוצים לרשום על שמה חלקת קרקע על מנת שתוכל לבנות את ביתה העתידי, אתם מעוניינים למכור חלק מהקרקע שלכם אך מעוניינים להשאיר את רובה אצלכם ולהמשיך ליהנות מהנכס שלכם, אתם מעוניינים למכור חצי מהקרקע שלכם לצרכים חקלאיים או לבנות יחידת דיור המיועדת להשכרה. מכל סיבה שהיא, יש לכם את היכולת לפצל את הקרקע שלכם למספר קרקעות שתבחרו ולעשות בה שימוש כרצונכם.

מה הסיבות שאנשים עושים פרצלציה?

פרצלציה של קרקע יכולה להיות דרך יעילה מאוד להגביר את התפוקה מהנכס שלכם. זו גם דרך יעילה לחלק את הקרקע שנותרה במקום אחד ולהעמיד את חלקה לשימוש חקלאי, מסחרי או נדלנ”י. כך למשל, תוכלו ליצור קרקע חקלאית חדשה לגידול יבולים, או למגורים ולשימושים אחרים. הליך של פרצלציה מאפשר לכם להגדיל את ההכנסות שלכם מהנכס באמצעות שינוי הייעוד המקורי שלו, הרחבה או הוספה של קרקעות קטנות זו לזו ויצירת מרחבים חדשים לפי החלטתכם בדרך שנוחה לכם.

למה כדאי לכם להיעזר באיש מקצוע בתהליך הפרצלציה?

כבעלי משרד תיווך באבן יהודה והאזור וכמומחים מקומיים, יש לנו הבנה עמוקה של השוק המקומי והתקנות, אנו יכולים להדריך אתכם בכל שלב בתהליך הפרצלציה. השירותים שלנו כוללים סיוע במציאת אנשי מקצוע העונים על הצרכים והתקציב הספציפיים שלכם, נספק לכם תובנות חשובות לגבי הליך הפרצלציה. יש לנו גם רשת של אנשי קשר, כמו מודדים מקומיים, מהנדסים שמאים ועורכי דין, שיכולים לעזור להפוך את התהליך לחלק יותר. אנו מתחייבים להעניק ללקוחותינו את רמת השירות והמומחיות הגבוהה ביותר. סמכו עלינו שנהפוך את תהליך הנדלני לקל. צרו קשר עוד היום למידע נוסף ולקביעת פגישת ייעוץ. תנו לידע ולניסיון שלנו לעבוד בשבילכם!

הבהרה: המידע המוצג במאמר זה נכתב על סמך ניסיונו של יועץ נדל"ן ואינו בא להחליף יעוץ מקצועי למול עו"ד / שמאי מקרקעין טרם ביצוע עסקת נדל"ן. 

פרצלציה 

עוד מאמרים שיוכלו לעניין אותך...