בדיקות חשובות לפני רכישת דירה בתל מונד והסביבה

"יש לי דירה בבלעדיות שעשויה להתאים לך!" – במידה שאתם מחפשים בימים אלו לרכוש דירה בתל מונד והסביבה, אין ספק כי אתם מחכים בציפייה אדירה לקבל את ההודעה הזו מהמתווך שלכם. כמתווך, אני מאחל לכם למצוא את בית חלומותיכם כמה שיותר מהר, אך באותה נשימה חשוב לי להדגיש: גם כשמוצאים דירה שעונה על כל הציפיות, כדאי שלא למהר להוציא את העט מהכיס ולחתום על ההסכם. 

לפני שחותמים על עסקת נדל"ן, רצוי מאד (!) לבצע מספר בדיקות באמצעותן תוכלו לקבל ודאות מלאה אודות טיב הנכס, טיב המוכרים וטיב העסקה. מאחר שזמנכם מוגבל (הרי בכל זאת, אתם בתקופה של חיפוש דירה), בחרתי להציג בפניכם 3 בדיקות שאולי לא חשבתם עליהן, אך מומלץ מאד לבצען.

הדירה הרשימה אתכם? התרשמו גם מהחוץ

איכות החיים אינה נקבעת ומעוצבת אך ורק על ידי הדירה, אלא גם על ידי מה שקורה מחוצה לה. אני מדבר כמובן על סביבת המגורים, שחשובה כמו הדירה עצמה. כשאני מדבר על סביבה אני מדבר על מיקומו של הנכס וכל מה שנמצא בסביבתו. לדוגמא: 

  • האם ישנם מקומות חניה סמוך לבניין המגורים?
  • אילו קווי תחבורה ציבורית עוברים ברחוב המגורים (ומהי תדירותם)? 
  • עד כמה צפופה הבנייה והאם ישנו צפי לבנייה? 
  • האם הנוף מהדירה הוא אתר בנייה, מבנה נטוש, קרקע חקלאית, פרדס או מרכז קניות?


2. לא מספיק לאהוב את הבית, צריך לבדוק אותו 

אתם מרגישים שהדירה כאילו נבנתה למידותיכם? אין ספק כי זו התחלה טובה. אני בכוונה מדגיש כי זו "התחלה טובה", שכן המסע שלכם לא מסתיים כאן. אחת הבדיקות החשובות והקריטיות ביותר לפני חתימה ולחיצת ידיים, היא בדיקת בדק הבית. על איכות הנכס אתם יכולים ללמוד אמנם מ-2 גורמים – בעל הנכס והמתווך המייצג אותו, אך גם הם לא תמיד יכולים לדעת אם ישנם ליקויים שדחוף לתקנם. 

הודות לבדיקת בדק הבית המבוצעת על ידי חברות מתמחות, תוכלו לדעת מה מצב הנכס שאתם רוכשים. זכרו: העובדה כי אתם רוכשים נכס יד שניה, לא אומרת כי נגזר עליכם לרכוש נכס "סוג ב'". במידה שאכן יתגלו כשלים וליקויים, תוכלו לדרוש בתיקונם כתנאי לחתימה על ההסכם.

3. אל תשכחו להוסיף למחיר הנכס את המס הבא…

הבדיקה השלישית שחובה לבצע היא בדיקה פיננסית: מהו גובה מס הרכישה שאתם צפויים לשלם. בקצרה: מדובר על מס שיש לשלם עם רכישת מקרקעין. שיעור המס נע בין 3.5% ל-10%, כאשר שיעורו נקבע בהתאם לגובה העסקה. תשמחו לדעת כי כל עוד הנכס שתרכשו בתל מונד והסביבה יהיה נמוך מ-1,805,545, לא תידרשו לשלם את המס.

מחפשים נכס בתל מונד והסביבה? אני אשמח למצוא אותו עבורכם! לפרטים נוספים פנו אליי כעת, אשמח להכיר – 052-66-99-000

הבהרה: המידע המוצג במאמר זה נכתב על סמך ניסיונו של יועץ נדל"ן ואינו בא להחליף יעוץ מקצועי למול יועץ מס/רשויות המס טרם ביצוע עסקת נדל"ן. 

עוד מאמרים שיוכלו לעניין אותך...